سینما شهر
شناسا

شناسا

هم اکنون بیش از 600 پرده سینما در ایران وجود دارد.

به دلیل پراکندگی جغرافیایی و عدم به روز رسانی سینماها هم اکنون پروسه ارسال فیلم به سینما و اکران آن به روش کاملا سنتی اجرا میگردد. از این رو هزینه های مادی و معنوی زیادی در این راه وجود دارد که در زیر به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:


هزینه هارد اکسترنال برای هر فیلم و هر سینما

هزینه ارسال هاردها

اکران با تاخیر زیاد در سینماهایی که در نقاط دور افتاده کشور وجود دارند

امکان از بین رفتن هارد قبل از رسیدن به سالن سینما و ایجاد تاخیر در آن

تعداد زیاد نیروی انسانی برای اجرای کل فرایند

امکان پخش فیلم در خارج از سینما و نسبت دادن به دلیل امن نبودن بستر موجود.

عدم امکان پخش یکپارچه فیلم ها در تمامی سالن های کشور این تأخیرها باعث ایجاد هزینه های مازاد برای تهیه کنندگان سینما می گردد زیرا امکان تبلیغات یکپارچه نداشته و به فراخور اکران در هرشهر باید تبلیغات داشته باشند که در نهایت باعث کاهش حاشیه سود سینما میگردد.

به دلیل به روز نبودن فیلم ها علاقمندی به دیدن فیلم در سینماها کاهش داشته و تماشاگران علاقمند به خرید بلیط و تماشا در پلت فرم های VOD را خواهند داشت که افزایش این روند به دلیل ضرر برای سینماها منجر به تعطیلی سینماها میگردد

بهترین راهکار ارایه یک سرویس یکپارچه و در بستر اختصاصی (اینترانت) به کل سینماهای کشور میباشد.

برای این منظور باید از بستری استفاده گردد تا علاوه بر امنیت بالای آن، ازسرعت و کیفیت مطلوب برخوردار باشد. همچنین با توجه به اینکه این پروسه متحمل هزینه برای سینماداران خواهد بود سعی بر آن شده تا کمترین هزینه متوجه سینماداران گردد.

این مهم باعث حذف پروسه های سنتی ارسال فیلم می گردد تا اکران یک فیلم به صورت همزمان در تمامی سینماها به صورت یکپارچه صورت گیرد.

در این راستا جلسات زیادی با پروایدرهای مختلف صورت پذیرفت.

پروایدرهایی که امکاناتی نظیر سیم کارت، بسترBTS ، دیتاسنتر... را تماماً در سبد محصولات خود داشته باشند هدف اصلی مذاکره قرار گرفتند.

بر این اساس جلسات و بررسی نتایج آن، مقرر گردید با شرکت همراه اول که بزرگترین اپراتور و بالاترین کیفیت سرویس دهی در تمامی نقاط ایران را دارد همکاری صورت گیرد.

باتوجه به اینکه اجرای پروژه های B2B همراه اول توسط شرکت مبین نت که صاحب بیش از 80% سهام آن میباشد صورت میپذیرد؛ اجرای این پروژه نیز در اختیار شرکت مبین نت قرار گرفت.

لازم به ذکر است، زیرساخت های پروژه نظیر سیم کارت و پهنای باند وBTS متعلق به همراه اول می باشد. 

در ادامه به معرفی شرکت مبین نت و نحوه اجرای پروژه خواهیم پرداخت.

هدف پروژه

ارائه سرویس شبکه اختصاصی مجازی VPN به منظور استفاده کاربران درمحیط دفتر سینماشهر و درکلیه سینماها بر اساس تجهیزات درون ساختمانی و با بهره مندی از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی انتقال پهنای باند VPN بر بستر ماکروویو، TD-LTE ، FD-LTE ، VSAT، فیبر نوری و بستر . DSL

دفتر سینماشهر به عنوان مرکز اصلی از طریق بستر انتقال ماکروویو به عنوان لینک اصلی و بستر واسط فیبر نوری به عنوان لینک پشتیبان، با پهنای باند مورد نظر بهBack Haul مبین نت متصل شده و با پیاده‌سازی تنظیمات مورد نیاز، ارتباط سینماها با سینماشهر بر بستر شبکه اختصاصی ایجاد شده، برقرار می‌گردد.

در این راهکار پیشنهادی، به عنوان لینک پشتیبان برای لینک اصلی، ارتباطات در بستر ارتباطات پر ظرفیت مبتنی بر فیبر و یا رادیو به سینماشهر تحویل ‌می گردد.

معماری و توپولوژی ارتباطی پیشنهاد فنی

در نقاط مورد نظر، VPN BOX این شرکت فراخور سطح سیگنال به دو صورت درونی و بیرونی و بر اساس استاندارد نصب و راه‌اندازی شده و تحویل سازمان می‌گردد.

در نقاطی که به دلیل ضعف سیگنال، پهنای باند مورد نظر بانک (8 یا 10 Mbpsو یا بالاتر) از طریق VPN BOX میسر نشود، جهت ارتباط با شبکه و ارائه سرویس، لینک رادیویی نصب می شود.

با توجه به پیش بینی هایی که در زمان طراحی و برقراری لینک های اصلی و پشتیبان اعم از بررسی ظرفیت هایUplink و همچنین نوع تجهیزات صورت می گیرد؛ امکان افزایش پهنای باند در هر زمان، در لحظه فراهم خواهد بود.

»شبکه‌ اختصاصی مجازی» با بهره‌گیری از ویژگی‌های پهنای باند بی‌سیم و با بکارگیری روشهای امنیتی از قبیل:

تخصیص APN و همچنین سرویس دهنده AAA، امکان برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات را میان دفتر سینماشهر با دیگر سینماها در تمامی نقاط فراهم می‌نماید.

موارد ذیل توسط سرویسVPN قابل ارائه می‌باشد:

بستر ارتباطی با امنیت بالا به منظور انتقال داده ها

ایجاد یک شبکه اختصاصی امن بین دو شبکه 

امکان ارائه سرویس در لایه‌ی 2 و لایه‌ی 3 شبکه

امکان انتقال اطلاعات با IP های PRIVATE از یک LAN به سمت LAN دیگر

امکان پیاده سازی ارتباط بین سینماها با سینماشهر مطابقIP Plan اعلامی 

پیاده سازی با استفاده از حداقل تجهیزات شبکه سمت کاربر

امکان انتقال هرگونه ترافیک به شیوه‌ی Full Protocol

امکان نظارت و استخراج اطلاعات مدیریت شبکه با استفاده از سامانه‌ی مانیتورینگ

امکان ارائه سرویس با توپولوژی Full Mesh و Hub & Spoke

پشتیبانی سرویس

تیم پشتیبانی مستقر در شهر ها 

 شرکت مبین نت با وجود بیش از 122 مرکز پشتیبانی و بهره‌مندی از مجرب‌ترین تیم پشتیبانی در شهرها و مراکز استانها یکی از قوی ترین شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت، اینترانت، VPN و... بر بستر تکنولوژیهای مختلف می‌باشد که در کمترین زمان ممکن پشتیبانی حضوری در محل استقرار تجهیزات را انجام می‌دهد.

سرویس پشتیبانی 

این سرویس بصورت 24×7 و با اختصاص سر شماره مجزا با قابلیت ضبط مکالمات و بدون ایجاد صف مشتری جهت سهولت خدمات ارایه شده است و فرآیند پشتیبانی پس از ثبت تیکت خرابی توسط مشتری (واحد انفورماتیک) در سامانه بر اساس SLA مندرج در قرارداد آغاز می گردد.

دستاورد های پروژه:

خارج شدن از شرایط سنتی سینماها

در اختیار داشتن یک بستر امن و شبکه اختصاصی برای سینما

مدیریت سینماشهر به جهت میزان تعداد پخش فیلم 

امکان دریافت تبلیغات برای سینماداران و پخش یکپارچه و سراسری که موجب افزایش درآمد سینماداران می گردد

حذف نیروی انسانی مازاد

امکان اکران سراسری فیلم ها که موجب رضایت تهیه کنندگان، سینماداران و مخاطبان می گردد