سینما شهر
چسبیدن تبلیغات به فیلم در سینماها

چسبیدن تبلیغات به فیلم در سینماها

بسمه تعالی


سینما به عنوان یکی از پرمخاطب ترین و تاثیرگذارترین فضاهای فرهنگی جامعه که مخاطبین آن در سنین و جنسیت های مختلف از هر قشر و هر گروهی هستند می تواند گزینه اثرگذار برای معرفی کالاها و خدمات در سطح جامعه باشد.


حال اگر این فرصت تبلیغاتی به صورت تبلیغ های چسبیده به فیلم (Advert isement attached to the video) باشد، ضمن اینکه تمامی سینماها در زمان اکران فیلم ملزم به پخش آن می باشند ، در صورت ورود فیلم های سینمایی به پلتفرم های خانگی نیز این تبلیغات به تعدد دیده خواهد شد که در کنار آن در صورت تمدید زمان اکران فیلم های سینمایی بر روی پرده با یک قرارداد اولیه و ثابت، فضاهای نامحدودی از تبلیغات در اختیار صاحبان برندها قرار خواهد گرفت.


اما در حال حاضر متاسفانه به علت عدم یکدستگی فعالین شاغل در حوزه سینماداری در استفاده از ظرفیت های در اختیارشان، فضاهای تبلیغاتی در سینماها جذابیت خود را از دست داده و نادیده گرفته می شوند.


در صورتی که اطلاع از مزیت های رقابتی تبلیغ در سینما ها شامل : 


1-  امکان بهره برداری همزمان از تبلیغات شنیداری و دیداری(تیزرها) در کنار تبلیغات محیطی 


2-  امکان تبلیغات هدفمند براساس جامعه مخاطب و ژانر فیلم ها ( خانوادگی، اجتماعی، حماسی و ....)


3-  تمرکز حواس مخاطبان در سالن ها 


می تواند انگیزه ای برای ورود به این فرمت تبلیغاتی در کنار سایر فضاهای تبلیغاتی دیگر باشد.


در ضمن ایجاد یک کانون تبلیغاتی متمرکز که در راستای بهره برداری از کلیه فضاهای سینمای کشور به صورت یکپارچه برنامه ریزی و اقدام نماید، می تواند منجر به مزیت های دیگری از قبیل ؛ 


1-  حذف واسطه های تبلیغاتی 


2-  امکان تهاتر با صاحبان مشاغل و خدمات 


3-  مناسب بودن تعرفه ها 


شود که با درکنار هم قراردادن تمامی این موارد، فضاهای تبلیغاتی سینماها را به یکی از پر انعطاف پذیرترین فضاهای تبلیغاتی برای کارفرمایان و تاثیرگذار برای مخاطبان تبدیل می نماید.


حال در راستای بالفعل بودن این فرصت، مجموعه تبلیغاتی موسسه سینما شهر در نظر دارد با برنامه ریزی و حرکت در این مسیر ضمن درآمدزایی ثابت برای تمامی فعالین در حوزه سینماداری در سطح کشور فرصت جدیدی از فضای تبلیغاتی را برای صاحبان کالا و خدمات معرفی نموده تا در سال مهار تورم و رشد تولید، بتواند بازوی توانمندی برای تبلیغ محصولات تولیدکنندگان عزیز داخلی بوده و با کمترین هزینه و بیشترین اثر، مصرف کالا ایرانی برای ایرانی باشد.


فرمول پرداخت درآمد های حاصل از این مدل فعالیت بین سینماداران به دو شکل 1- پرداخت براساس تعداد سالن های نمایش دهنده فیلم ها در سینما به طور ثابت 2- تعداد بازدیدکنندگان همان فیلم در طول مدت اکران فیلم ها براساس ضریب اشغال صندلی خواهد بود که در هر دو مورد نیز سامانه سمفا مرجع استعلام اطلاعاتی مورد نیاز خواهد بود و در کنار این فضای تبلیغاتی، آفرهایی از سایر فرمت های تبلیغاتی موجود در سینماها شامل گیشه، کانتر، شوروم، لایت باکس، استند، پاپ آپ، استیکر و ... به عنوان مکمل در اختیار مشتریان این خدمات قرار خواهد گرفت.